PREZENTACJA KSIĄŻEK
Zaprezentowane poniżej książki są do nabycia w księgarniach stacjonarnych i internetowych
Postaw na zdrowie

Tytuł: Postaw na zdrowie
Autor: Andrzej Janus
Wydanie: I, 2017
ISBN: 978-83-64190-21-6
Strony: 252
Wymiary: 145 x 215 mm
Okładka: miękka
Cena: 34.90 zł
Wydawca: Wydawnictwo IPS

O wartości zdrowia nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak dbamy o nie tylko wówczas, gdy pojawi się choroba, której leczeniem powinien zająć się lekarz. Kto jednak powinien zadbać o nas, gdy jesteśmy zdrowi?

O SWOJE ZDROWIE MUSIMY ZADBAĆ SAMI!

Na pytanie jak to zrobić, odpowie Wam ta książka. To kompendium wiedzy na temat tego, czym jest zdrowie, jak je utrzymywać, w jaki sposób zapobiegać schorzeniom takim jak otyłość czy cukrzyca, jak prawidłowo się odżywiać, jak zdrowo stracić zbędne kilogramy, a potem utrzymać wagę na odpowiednim poziomie.
Książka opisuje także naturalne metody oczyszczania organizmu, w tym poprzez zastosowanie wybranych roślin leczniczych, kąpieli leczniczych czy homeopatii. Dowiemy się z niej, co wpływa na nasz zły stan zdrowia, co zatruwa nasz organizm, co przyspiesza, a co zwalnia metabolizm, jakie napotkamy problemy przy odchudzaniu oraz jaki wpływ na nasze zdrowie ma środowisko. Znajdziemy również porady dla osób olanujących założenie rodziny.

Spis rozdziałów:

 1. Zdrowie i profilaktyka
 2. Składniki odżywcze
 3. Fizjologia trawienia
 4. Zaburzenia trawienia i wchłaniania
 5. Przemiana materii
 6. Zasady prawidłowego odżywiania
 7. Otyłość
 8. Utrata wagi i jej kontrola. Problemy związane z odchudzaniem
 9. Cukrzyca typu 2
 10. Etiopatogeneza chorób w ujęciu historycznym i współczesnym
 11. Co to jest choroba?
 12. Zdrowie w rodzinie
 13. Co zatruwa nasz organizm
 14. Mechanizm rozwoju toksemii i jej objawy
 15. Samooczyszczanie się organizmu
 16. Metody wspomagania organizmu w oczyszczaniu
 17. Wybrane rośliny lecznicze w oczyszczaniu organizmuj
 18. Kąpiele lecznicze
 19. Homeopatia
 20. Suplementy żywnościowe

Opinie o książce zaczerpnięte z http://lubimyczytac.pl/ksiazka/188806/postaw-na-zdrowie

,,Co jest w książce już wszyscy wiedzą, więc nie będę się powtarzać. Książkę polecam przede wszystkim osobom, które muszą odwiedzać endokrynologów, jak i tym, które interesują się medycyną, a raczej funkcjonowaniem naszego organizmu, lub wybierają się na kierunek lekarski (250 str streszczenia tego, co na medycynie jest na ponad 1000 str). Do kilku kwestii bym się przyczepiła, ale ogólnie dobra książka, wszystko jest tłumaczone, przystępnie napisane, każdy jest w stanie zrozumieć zawartość książki i coś z niej wynieść. Podoba mi się tłumaczenie autora, nie jest to 'jedz cytrynę, a nie zachorujesz na grypę', tylko 'jeśli zjesz to, wydzieli się to, co zadziała tak i nie będziesz miał tego' i za to jest ocena 9, a nie 8, za wiedzę i edukację. Książka faktycznie może wpłynąć na poprawę naszego zdrowia, lub utrzymanie go w zdrowiu, więc warto się w nią zagłębić, jeśli ktoś szuka takiej lektury. Jak dla mnie trochę mało w pewnych kwestiach, z niektórymi bym się nie do końca zgodziła, ale ogólnie polecam, można z niej wiele wynieść i poprawić funkcjonowanie swojego organizmu".

,,Dla mnie książka zawiera wiele cennych informacji jak dbać o zdrowy tryb życia by uniknąć wielu schorzeń cywilizacji uważam ,że autor ma rację ponieważ niczego nie narzuca a jednak przedstawia sprawy nazwane po " imieniu " zwraca uwagę na pewne zaniedbania lekarzy , burzy stereotypy co do leczenia chorób , na pewno jest wspaniałym uzupełnieniem dal innych publikacji tego rodzaju wiedzy ... POLECAM".

,, Książkę zakupiłam poszukując kompendium wiedzy o zdrowym odżywaniu jako stylu życia, a nie jednorazowego planu dietetycznego. Trzeba przyznać, że autor rzetelnie opisuje i wyjaśnia funkcjonowanie ludzkiego organizmu, co pozwala zrozumieć pewne nawyki i mechanizmy żywieniowe oraz ocenić ich poprawność. W mojej ocenie obronił się jako specjalista z zakresu racjonalnego żywienia. Niemniej, w książce brakuje mi praktycznych porad skumulowanych w jednym miejscu, w sposób jasny i precyzyjny (aby nie stwierdzić "łopatologiczny"), odpowiedni dla początkującego czytelnika. Książę polecam i uważam za wartościową lekturę, jednak wymagającą uzupełnienia o dodatkowe pozycje".

,,Postaw na zdrowie” to druga książka Andrzeja Janusa, którego znacie być może z publikacji „Nie daj się zjeść grzybom Candida”, będącej jedną z popularniejszych pozycji książkowych, związanych z tematyką zdrowia, ostatnich miesięcy. Ja osobiście tematem grzybów Candida zainteresowana nie jestem, ale po „Postaw na zdrowie” zdecydowałam się sięgnąć, gdy zauważyłam że autor poświęca kilka stron mechanizmowi insulina-glukagon i tematyce insulinooporności.
Książka składa się z kliku rozdziałów, w których autor prostym, przystępnym językiem omawia podstawowe kwestie związane z żywieniem człowieka. Wśród poruszanych tematów pojawiają się podstawowe składniki odżywcze, fizjologia i zaburzenia trawienia, podstawowe choroby związane z żywieniem, kwestia zatrucia i oczyszczania organizmu z toksyn. Na zakończenia autor podaje kilka domowych sposobów na niektóre dolegliwości.
Przyznać muszę, że kwestie medyczne omówione są w książce w sposób bardzo prosty, przystępny i zrozumiały nawet dla całkowitego laika. Praktycznie wszystko to o czym pisze pan Janus można dzisiaj bardzo szybko znaleźć w Internecie, pod warunkiem jednak, że wie się czego szukać. Dla kogoś kto dopiero zaczyna interesować się tym tematem będzie to dobra książka na początek, dostarczy bowiem podstawowej wiedzy w pigułce bez konieczności dodatkowych poszukiwań. Z drugiej strony powoduje to, że dla osoby nieco bardziej obeznanej w temacie wiele poruszanych aspektów będzie oczywistych. Sama czytałam o nich wielokrotnie w rożnych innych publikacjach. Oczekiwałam wiedzy nieco głębszej. Dla mnie książka ta stanowić może pewnego rodzaju podsumowanie czy też usystematyzowanie posiadanej wiedzy, co też oczywiście jest wartością dodaną.
Co mi nieco przeszkadzało to stosunek autora do środowiska lekarskiego i farmaceutycznego. Jak na kogoś kto się z takowego środowiska wywodzi niechęć a wręcz momentami wrogość jest nieco zaskakująca. Z drugiej strony kto jak nie lekarz najlepiej wie jak to naprawdę wygląda? Jak przestaniemy chorować to z czego oni wszyscy będą żyć? Zgadzam się natomiast całkowicie ze stwierdzeniem, że obecna medycyna skupia się głównie na szukaniu chorób, a słowo profilaktyka niebezpiecznie kojarzy się tylko ze słowem diagnostyka. Gdy tymczasem w profilaktyce powinno chodzić raczej o zapobieganie a nie znajdowanie, prawda?
Jedną z głównych też autora postawionych w książce jest, że za choroby i złe samopoczucie odpowiada zanieczyszczenie naszego organizmu toksynami, co wiąże się z ciągle rosnącą ilością substancji chemicznych, które do tegoż organizmu wprowadzamy. Jest w tym zapewne spora, olbrzymia wręcz, porcja prawdy, ale całkowite pomijanie aspektów chociażby genetycznych wydaje mi się pewnym uproszczeniem. Zarażenia się grypą od kichającego kolegi też raczej nie wyjaśnimy (w całości) na drodze toksemii. Owszem wolny od toksyn organizm będzie silniejszy, ale czasem decyduje przypadek. Nie mogę jednak zaprzeczyć, że postulat aby zmniejszać ekspozycję organizmu na substancje chemiczne, także poprzez redukcję niepotrzebnie zażywanych leków uważam za wszech miar słuszny.
Podsumowując „Postaw na zdrowie” to porcja rzetelnej wiedzy, podana w przejrzysty, łatwy w odbiorze sposób. Przyda się początkującym, może się również przydać bardziej zaawansowanym. Jest to kawał niezłej roboty, aczkolwiek nie powala. Na początku dałam jako ocenę 6, ale po dłuższym zastanowieniu zmieniam na 7, bo pozycja na to zasługuje i zachęcam do zapoznania się.
Wydanie rozszerzone książki ukazało się w październiku 2016 r - w wersji papierowej oraz jako e-bookNie daj się zjeść grzybom CandidaTytuł: Nie daj się zjeść grzybom Candida
Autor: Andrzej Janus
Wydanie: I, 2016
ISBN: 978-83-64190-16-2
Strony: 303
Wymiary: 145 x 215 mm
Okładka: miękka
Cena: 34.90 zł
Wydawca: Wydawnictwo IPS

Czy czujesz, że coś rujnuje Twoje zdrowie i nie jesteś w stanie ustalić przyczyny? Czy mówiono Ci, że Twoje problemy zdrowotne są wytworem Twojej wyobraźni? Czy cierpisz z powodu braku energii, z powodu depresji, kłopotów z trawieniem, świądu i podrażnienia skóry? Jeśli tak, mogą to być objawy drożdżycy lub grzybicy, inaczej kandydozy.
Drożdżaki Candida to pozornie nieszkodliwe mikroorganizmy obecne we florze bakteryjnej jelit każdego człowieka. Gdy jednak napotkają odpowiednie warunki dla rozwoju, wytwarzają grzybnię, doprowadzając do rozwoju grzybicy. Sprzyjają temu: antybiotykoterapia, zła dieta, stosowanie środków hormonalnych i antykoncepcyjnych. Chorobie tej towarzyszy wiele pozornie nie powiązanych ze sobą objawów, a każdy z nich medycyna traktuje jako odrębne schorzenie. Grzybica zwiększa ryzyko zachorowań na nowotwory, astmę oskrzelową, zapalenie jelit, jaskrę, łuszczycę, cukrzycę i wiele innych.
Książka, którą oddaję w Twoje ręce pomoże Ci oczyścić swój organizm z grzybicy. To wartościowy przewodnik, w którym opisany został kliniczny obraz choroby, czynniki sprzyjające jej rozwojowi, przede wszystkim zaś – metody leczenia.

Nie daj się zjeść grzybom Candida to także propozycja zmiany diety i nawyków żywieniowych zalecane nie tylko ludziom chorym ale także dbającym o zdrowie.

Spis rozdziałów:

 1. Królestwo grzybów
 2. Drożdżaki i grzyby Candida
 3. Drożdżyca jelita grubego
 4. Grzybica ogólnoustrojowa
 5. Leczenie grzybicy ogólnoustrojowej
 6. Grzybice układu pokarmowego
 7. Grzybice układu oddechowego
 8. Grzybicze schorzenia laryngologiczne
 9. Grzybica ośrodkowego układu nerwowego (mózgu i rdzenia kręgowego)
 10. Nadciśnienie tętnicze
 11. Grzybica tkanki łącznej narządu ruchu
 12. Grzybice układu moczowego
 13. Grzybica narządu rodnego kobiet
 14. Grzybica narządów płciowych mężczyzn
 15. Grzybice u dzieci
 16. Autyzm u dzieci
 17. Grzybice jamy ustnej
 18. Grzybice skóry
 19. Grzybice przydatków skóry
 20. Grzybice przyczyną chorób z autoagresji
 21. Klimakterium. Zaburzenia hormonalne u kobiet
 22. Jaskra
 23. Łuszczyca
 24. Astma oskrzelowa
 25. Objawy towrzyszące kuracji przeciwgrzybiczej
 26. Dieta przeciwgrzybicza
 27. Dieta małego dziecka w leczeniu grzybicy
 28. Leczenie grzybicy u kobiety ciężarnej
 29. Dieta przeciwgrzybicza u kobiety ciężarnej i matki karmiącej
 30. Diagnostyka laboratoryjna grzybicy, test ślinowy
 31. Jak nie dać się zjeść grzybom Candida
 32. Dieta podczas leczenia grzybicy: przepisy kulinarne
Opinie o książce:

Opinie zaczerpnięte z http://lubimyczytac.pl/ksiazka/188805/nie-daj-sie-zjesc-grzybom-candida

,,Rewelacyjna książka doktora Janusa w przystępny i prosty sposób otwiera nam oczy na zjawisko lekceważone przez większość konwencjonalnych lekarzy. Leczeni antybiotykami z powodu infekcji poszczególnych narządów i układów nie zauważamy, że wszystkie te schorzenia mogą mieć jedno źródło: ogólnoustrojową grzybicę drożdżakiem Candida. Tymczasem nasza odporność spada i w efekcie chorujemy jeszcze bardziej i jeszcze częściej. Sięgnęłam po książkę z dystansem, choć miałam ją na półce od dawna. Połknęłam niczym kryminał, z wypiekami na twarzy i przystąpiłam do mojego prywatnego programu „Nie dam się zjeść grzybom Candida”. O tym, czy rzecz nas dotyczy czy nie, można przekonać się, wykonując testy, które proponuje dr Janus. Ja nie mam żadnych wątpliwości. Nikt mnie nigdy w życiu lepiej nie zdiagnozował. Kupiłam preparaty ziołowe, potrzebne w kuracji przeciwpasożytniczej i przeciwgrzybicznej, odstawiłam całkowicie cukier, nawet owoce, białą mąkę, alkohol i krowi nabiał. W ciągu niespełna 1 miesiąca schudłam 10 kg, czuję się fenomenalnie, jestem zdrowa, mam energię, wysypiam się, zmieniła mi się skóra, wyglądam i czuję się o 10 lat młodsza. Dodatkowo znikła depresja, wieczne przemęczenie i nareszcie czuję, że mogę uczyć się nowych rzeczy.
Jest to zdecydowanie najważniejsza książka z półki „książek, które zmieniły moje życie”, ponieważ stosowanie zasad, które proponuje dr Janus przyniosło mi najbardziej spektakularną i szybką zmianę. Jestem wdzięczna Doktorowi i Wydawcy z tę książkę! Polecam ją każdemu i kupuję wszystkim ludziom, na których mi zależy!"

,,Dowiedziałem się z tej książki kilku ważnych rzeczy. Przede wszystkim spożywamy zbyt dużo cukrów rafinowanych wysoko przetworzonych. Cukier biały czy brązowy, nie ma to znaczenia, jest tak samo szkodliwy. Nieświadomość nasza skutkuje tym, że jemy w nieodpowiedni sposób, tym samym dajemy pożywkę drożdżakom i grzybom. One zaś rozrastają się w naszym organizmie i biorą górę nad prawidłowym jego funkcjonowaniem. Polecam wszystkim tę książkę, ceniącym swoje zdrowie bardziej niż cokolwiek i nie zamierzają oddawać go w ręce niewyuczonych lekarzy, którzy nie do końca przykładają wagę, aby nas naprawdę wyleczyć. W książce są testy na obecność grzybów, pasożytów, diety antygrzybiczne itp. Życzę wszystkim szybkiego uporania się z nadmiarem cukru w codziennej diecie i dużo zdrowia,,.

,,Książka mądra i bardzo potrzebna, otworzyła mi oczy na to, co jem i co piję".

Opinie zaczerpnięte z https://www.ceneo.pl/14553260

,,Polecam tą książkę, właśnie zaczęłam stosować zalecenia tam przeczytane i widzę pierwsze efekty. Teorie nie są wyssane z palca, a wytłumaczone dokładnie i poparte faktami ogólnie znanymi z medycyny. Polecam książkę dla tych, którzy mają już dosyć lekarzy konwencjonalnych...w przypadkach, gdy ich leczenie nie przynosi zadowalających efektów".

,,W książce zawarte są istotne wiadomości na często niezauważany problem "zagrzybienia organizmu". Informacje na temat różnych produktów pomagających w przezwyciężeniu tej dolegliwości."

,,Książka spełniła moje oczekiwania. Jest w niej wiele cennych informacji, pomocnych przy rozpoznaniu drożdżycy i jej leczeniu".

,,Bardzo ciekawa książka, nie tylko dla osób dotkniętych tą chorobą, ale także dla tych, którzy cenią sobie zdrowe odżywianie i dbałość o swoje zdrowie".
Wydanie książki w języku czeskim "Nie daj się grzybom Candida"Nie daj się zjeść grzybom Candida